2 yaşında çocuğu istismar etti, cezası belli oldu

İzmir’de yaşayan C.T., sosyal medya aracılığıyla tanıştığı Yaşar Ercan’ın Uşak’ta yaşadığı eve oğlu P.T. ile taşındı. 1 ay sonra C.T., o dönem 2 yaşında olan oğlunu yerde baygın bulup, hastaneye götürdü. Hastanede oğlunun darbedilip, cinsel istismara uğradığını öğrenen C.T., şikayetçi oldu.

Yaşar Ercan hakkında ‘nitelikli cinsel istismar’, ‘öldürmeye teşebbüs ve eziyet’ suçlarından 60 yıla kadar hapis ve ağırlaştırılmış müebbet cezası istendi. İddianamede, C.T. hakkında da suçu bildirmemekten 1,5 yıla kadar hapis cezası talep edildi. Çocuğunun eziyete ve cinsel istismara maruz kaldığını öğrenen C.T., suç duyurusunda bulundu. Tutuklanan Ercan, 3 farklı suçtan yargılandı.


Yaşar Ercan

65,5 YIL HAPİS CEZASI

Mahkeme ilk aşamada Ercan’a cinsel istismar ve eziyet suçlarından hapis cezası verdi. Ancak yapılan itirazlar üzerine dosya yeniden değerlendirildi. Yargı sürecinin ardından Ercan, ‘çocuğun cinsel istismarı’, ‘eziyet’ ve ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçlarından toplamda 65,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Bu yeni karar, İzmir Bölge Adliye Mahkemesi tarafından verilen bozma kararının ardından alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x