Erkan Baş, 9. günde ‘Aladağ’da tarikat yurdunda katledilen çocuklar’ için yürüdü

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş’ın, partisinin tutuklu milletvekili Can Atalay için Hatay’dan Ankara’ya başlattığı ‘Özgürlük Yürüyüşü’nün 9. günü Adana-Mersin sınırında sona erdi.

‘Aladağ’da tarikat yurdunda katledilen çocuklar’a adanan 9. günde Erkan Baş’a Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Aladağ aileleri adına Ali Köylü, TİP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, CHP Adana İl Başkanı Anıl Tamburoğlu, EMEP GYK Üyesi Halil İmrek, TÖP, Halkevleri, KESK, Haber-Sen, CHP 26. Dönem Milletvekili İbrahim Özdiş ve gazeteci Ercüment Akdeniz eşlik etti.

Erkan Baş, gün sonu değerlendirmesini konaklama yerinde çektiği bir videoyla yaptı. Baş, videoyu “#ÖzgürlükYürüyüşü’nün 9. gününde Aladağ Katliamı’nı gündem ettik. Süleymancılar’ın yurdunda yaşanan bir katliamı gündem ettiğimiz gün, yine Süleymancılar’ın yurtlarından yeni skandallar ortaya saçıldı. Bu yaşananlar tek bir tarikata mahsus değil, her birinin ortak karanlığının, Saray karanlığının ürünüdür. Mücadelemiz, Aladağ’ın avukatını yargılayanlar, bu işkenceci tarikat mensuplarını elini kolunu sallayarak gezdirmesin diyedir!” notuyla sosyal medya hesabından paylaştı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x