Apple’ın yeni lansmanı Mart sonunda geliyor!

Apple, yeni dizüstü bilgisayar ve tablet modelleri üzerinde çalışıyor olabilir. Şirketin yakında M3 işlemcili MacBook Air ile en son iPad Pro ve iPad Air modellerini tanıtması bekleniyor. Yeni bir rapor, bu cihazların olası lansman zaman çizelgesini ortaya koydu.

Mark Gurman’ın Bloomberg için hazırladığı PowerOn bülteninde yer alan rapora göre, yeni cihazların iPad Pro, iPad Air ve M3 MacBook Air olarak sonraki ayın sonunda tanıtılması bekleniyor. Bu, tabletlerin ve dizüstü bilgisayarın Mart ayının sonunda piyasaya sürüleceği anlamına geliyor. Bu bilgi, Gurman’ın daha önceki raporlarıyla da örtüşüyor.

Apple’ın yeni lansmanı Mart sonunda geliyor!

Bilgilere göre, MacBook Air modeli 13 inç ve 15 inç olmak üzere iki farklı boyutta sunulacak ve Apple’ın en yeni nesil M3 serisi işlemcilerle (M3, M3 Pro ve M3 Max dahil) güçlendirilecek. Öte yandan, en son iPad Air modeli de ilk kez iki farklı boyutta piyasaya sürülecek. 12.9 inçlik model, sızdırılan CAD çizimlerinde yakın zamanda görüldü.

iPad Air, M2 yongasetine yükseltilecek. Apple’ın iPad Pro modelinin OLED ekran paneli ile gelmesi ve 13 inç ile 11 inç olmak üzere iki farklı modelde sunulması bekleniyor. MacBook Air’e benzer şekilde, yaklaşan 2024 iPad Pro’nun da M3 işlemcisi ile güçlendirilmesi muhtemel. Bu durum, cihazın seleflerine kıyasla fiyat artışına yol açabilir. Şu an elimizdeki bilgiler bunlar, daha fazla güncelleme için takipte kalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x